• EfektivniDieta.cz
  • Proteinová dieta MDIET - popis metody
  • Previous
  • Další

M-DIET proteinová dieta

Hubněte s chutí

Často kladené otázky a odpovedi

Jaký je rozdíl mezi nízkokalorickou (nízkoenergetickou) dietou a bílkovinnou dietou MDIET ?

Správně nasazená a přesně dodržovaná ketogenní bílkovinná dieta MDIET převede - díky vysokému přísunu bílkovin a nízkému přísunu cukrů - organismus do stavu tzv. „ketózy". Tzv. „ketolátky" nejprve vznikají biodegradací externě dodaných bílkovin (1. fáze), posléze rovněž odbouráváním zásobní tukové tkáně a její přeměnou v energii, která je dostatečně velká na to, aby zajistila normální fungování lidského organismu (2. fáze). Ketózu ruší zejména zevní přívod sacharidů a tuků, proto i malá odchylka od popsaných zásad znamená konec selektivní transformace a z bílkovinné diety se rázem stává "obyčejná" dieta nízkokalorická a s ní končí ochrana svalové tkáně jako zdroje zásobní energie.

Dá se „ketóza“ nějak objektivizovat?

Indikátorem je reakce moči s indikačním proužkem, který zabarvením stanovuje koncentraci ketolátek. Tyto indikační proužky je možné pořídit v každé lékárně. Jiným, byť velmi hrubým, indikátorem je zápach dechu po acetonu.

Proč nemohou být v dietě používány přírodní bílkoviny (maso, ryby) nebo dietní náhražky obvyklého jídla, které jsou volně prodejné v obchodech?

Některé bílkoviny v přírodním stavu v potřebné čistotě prostě neexistují. Všechny totiž obsahují také tuky, které znemožňují hyperproteinové dietě "fungovat". Běžné diety, které si můžete koupit v obchodech a lékárnách, jsou prostými náhražkami „normálních" jídel. Navíc obsahují příliš mnoho cukrů, čímž se rovněž vylučují z použití v bílkovinné dietě.

Proč je třeba být v průběhu redukce pod odborným dohledem?

Bílkovinná dieta má několik málo kontraindikací, k jejichž zhodnocení je povolán výhradně lékař nebo proškolený terapeut. Proto je žádoucí, aby ketogenní dietu u pacientů s velkou nadváhou nebo u interně nemocných, vždy nasazoval odborník a svého pacienta v jejím průběhu pravidelně sledoval. Produkty m.diet® jsou distribuovány výhradně do zaškolených center. Tím je zajištěna (či mírně vynucena) zodpovědnost a serióznost, které musí respektovat jak terapeut, tak jeho klient.

Užívají se u bílkovinné diety nějaké léky “na hubnutí”?

Zásadně ne. Bílkovinná ketogenní dieta představuje spolehlivě účinný a navíc přírodní způsob redukce tělesné hmotnosti, který nepotřebuje žádné chemické pomocníky. Tedy žádné hormony, žádné léky tlumící pocit hladu, žádné léky podporující odvodňování organismu. Je pochopitelné, že všechny ostatní typy léčiv, které pacient užíval před tím, než se rozhodl k bílkovinné dietě, bude užívat i během ní. Jedinou výjimkou jsou sirupy s obsahem cukrů. Ty musí být nahrazeny jinou lékovou formou.

Má člověk u bílkovinné diety hlad?

Ketolátky velmi účinně tlumí pocit hladu. Bílkoviny o vysoké biologické kvalitě navíc samy o sobě navozují pocit zasycenosti. Obtížné tedy bývají zejména první dva dny první fáze, tedy 48 hodin potřebných na to, aby se organismus dostal do ketózy.

Jak dlouho se musí bílkovinná kúra držet?

Dobu určuje zásadně terapeut. Jeho rozhodování je ovlivněno mnoha faktory. Vše také záleží na tom, kolik kilogramů potřebuje klient redukovat a v jakém je zdravotním stavu,včetně psychického.

Co se děje po skončení bílkovinné diety?

Proteinová dieta je sama o sobě pouhým nezbytným prostředkem k redukci hmotnosti, nikoliv cílem vašeho snažení. Po absolvování fáze 1 (tedy vlastní proteinové diety), je nezbytné přejít na fázi 2, která završuje a konsoliduje úbytek hmotnosti. Následuje třetí fáze (stabilizace), jejímž smyslem je opravit chybné stravovací návyky tak, abyste zase mohli mít radost z jídla, kterou vám nekazí naskakující kilogramy.V tom spočívá hlavní smysl celého systému MDIET.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info